Instytut Archeologii

KontaktSzosa Bydgoska 44/48, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 39 71
fax: +48 56 611 39 74
e-mail: inarcheo@umk.pl

Wycieczka kół naukowych (16-19 stycznia 2018)

W dniach 16-19 stycznia członkowie kół naukowych działających przy Instytucie Archeologii UMK odbyli wycieczkę w południowe rejony Polski. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, oraz wystawę „Podziemia Rynku” Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy oraz Muzeum Historycznego w Sanoku – Zamek Królewski wystawę archeologiczną i twórczości Stanisława Beksińskiego.

W dniach 16-19 stycznia członkowie kół naukowych działających przy Instytucie Archeologii UMK odbyli wycieczkę w południowe rejony Polski. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, oraz wystawę „Podziemia Rynku” Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy oraz Muzeum Historycznego w Sanoku – Zamek Królewski wystawę archeologiczną i twórczości Stanisława Beksińskiego. Następnego dnia z przewodnikiem zwiedzaliśmy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, później z Panem dr Piotrem Kotowiczem z Muzeum Historycznego w Sanoku udaliśmy się do zamku Sobień i na grodzisko w Trebczy. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Sandomierz, w którym zwiedzaliśmy dominikański kościół p.w. św. Jakuba Apostoła z pozostałościami klasztoru i Muzeum Okręgowe.

Szczególnie chcielibyśmy podziękować Panu dr Piotrowi Kotowiczowi za możliwość spotkania i przybliżenia historii regionu.

Poniżej podajmy linki do odwiedzonych przez nas instytucji, bez życzliwości których program naszej wycieczki byłby skromniejszy.

http://www.tyniec.benedyktyni.pl
http://www.mhk.pl 
http://www.karpackatroja.pl 
http://www.muzeum.sanok.pl
http://skansen.sanok.pl
https://sandomierz.dominikanie.pl
http://www.zamek-sandomierz.pl

pozostałe wiadomości