O instytucie
Struktura i historia Instytutu
Pracownicy

Szanowni Państwo!

Studenckie Koło Archeologii Epok Brązu i Żelaza, działające przy Instutucie Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ma zasztyt zaprosić na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową: „Formacje i transformacje. Stałość i przemiana w europejskich kulturach epok metali”, która odbędzie się 12 maja 2016 roku.

W głównym obszarze naszych zainteresowań są problemy archeologicznej obserwacji trwałości oraz zmienności cywilizacyjnych pod wpływem procesów akulturacji i infiltracji, które miały miejsce na terenach środkowej i północnej Europy w granicach od wczesnej epoki brązu po późny okres rzymski.

Opłata konferencyjna wynosi 50 złotych. Czas przewidziany na jedno wystąpienie to 20 minut. Abstrakty (maksymalnie 2000 znaków) wraz z najważniejszymi pozycjami bibliograficznymi prosimy przesyłać na adres e-mailowy: skaebiz@gmail.com. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 marca włącznie, a lista zakwalifikowanych uczestników zostanie opublikowana na początku kwietnia. W przypadku niezakwalifikowania się do referatu, będzie możliwość prezentacji swoich badań w postaci posteru, o czym będziemy informować emailowo.

Wszystkie ważne informacje będą uzupełniane na bieżąco zarówno w wydarzeniu na facebooku: www.facebook.com/events/1202301406465110/, jak i na stronie internetowej koła: skaebz.wordpress.com/konferencja/.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: skaebiz@gmail.com.