Rozmiar czcionki:

Weekend z archeologią. Miasto pod miastem

W dniach 9 - 10 września 2017 r. studenci i doktoranci z kół naukowych Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uczestniczyli w imprezie "Weekend z archeologią. Miasto pod miastem" zorganizowanej przez Muzeum Archeologiczne w Gdańsku w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2017. Odwiedzający nasze stoisko mieli możliwość obejrzenia rekonstrukcji wybranych zabytków, zapoznania się z wynikami badań archeologicznych i najnowszymi publikacjami pracowników naszego instytutu, a także z naszą ofertą studiów. Nieco młodsi miłośnicy archeologii chętnie brali udział w mini wykopaliskach oraz próbowali swoich sił w konkursie archeologicznym.

Dziękujemy Muzeum Archeologicznemu w Gdańsku za zaproszenie nas do wzięcia udziału w "Weekendzie z Archeologią", a przy okazji, gratulujemy świetnego pomysłu na promocję archeologii jako nauki, pracy i kierunku studiów! Wspaniały klimat imprezy, pozytywni ludzie, doskonała organizacja, niesamowita różnorodność zajęć, zabaw i warsztatów dla wszystkich zainteresowanych - to wszystko sprawiło, że udział w wydarzeniu był dla nas prawdziwą przyjemnością :) Czekamy na kolejną edycję!